Чи дозволено використовувати РРО, не внесені до Державного реєстру РРО
Суб’єкти господарювання не можуть застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), які відсутні у Державному реєстрі РРО. Тільки зареєстровані моделі відповідають усім вимогам законодавства.
Державний реєстр РРО включає моделі та модифікації РРО, що пройшли перевірку на відповідність технічним регламентам і стандартам за Законом України від 15.01.2015 №124-VIII «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Ці РРО також відповідають нормам нормативних актів України і дозволені до використання (абз. 14 ст. 2 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», далі – Закон №265).
Підприємці, які проводять розрахунки готівкою чи безготівково (з електронними платіжними засобами, платіжними чеками, жетонами тощо) у торгівлі, громадському харчуванні чи послугах, а також приймають готівку для платіжних операцій, повинні використовувати РРО або програмні РРО, внесені до Державного реєстру РРО. Застосування відбувається з дотриманням встановленого порядку (п. 3 ст. 3 Закону №265).
На території України допускається продаж та використання РРО вітчизняного чи іноземного виробництва виключно за умови їхньої наявності в Державному реєстрі РРО. Їхня конструкція та програмне забезпечення мають відповідати документації виробника (ст. 12 Закону №265).
Джерело: ДПС
Якщо виникають сумніви щодо реєстрації чи вибору РРО, рекомендую звернутися за Реєстрація РРО або консультацією по податках.

